دچار شکستگی استخون ساق پا شده ام، حالا باید چکار کرد؟

دچار شکستگی استخون ساق پا شده ام، حالا باید چکار کرد؟
اگر دچار شکستگی استخوان های درشت نی یا کوچک نی شده ایده، باید درد اسرع وقت به اورژانس مراجعه کنید. از طریق انجام عکس ساده (x-ray)، محل شکستگی و نوع شکستگی مشخص خواهد شد و در مورد بهترین روش درمان شکستگی تصمیم گیری می شود. استخوان های شکسته ممکن است نیاز باشد که با روش جراحی در راستایی هم قرار بگیرند و ثابت بشوند

شکستگی استخوان­های ساق پا

درشت‌ نی استخوان بزرگی است که در ساق پا قرار دارد. استخوان کوچک‌تری در خارج استخوان درشت­ نی قرار دارد به نام نازک­نی. اگر در این استخوان­ها شکستگی رخ دهد، فیزیوتراپی ضروری است.

 

 

http://mayoclinic.org/diseases-conditions/broken-leg/symptoms-causes/syc-20370412

 

علائم شکستگی استخوان ساق پا:

*درد شدید

*تورم

*کبودی

*افزایش درد در هنگام حرکت

*پا کوتاه­ تر به نظر می­ رسد

*ناتوانی و سختی در راه رفتن

علت شکستگی استخوان ساق پا:

 

 

 

http://orthoinfo.aaos.org/en/diseases--conditions/fractures-broken-bones/

 

*تروما: ایجاد شکستگی استخوان در اثر افتادن، تصادفات رانندگی یا در ورزش

*استفاده بیش‌ازحد از عضلات یا انجام حرکات تکراری می ­تواند باعث ایجاد شکستگی­ های استرسی شود.

*پوکی استخوان

اگر دچار شکستگی استخوان­ های درشت­ نی یا کوچک نی شده‌ایدِ، باید درد اسرع وقت به اورژانس مراجعه کنید.

از طریق انجام عکس ساده (x-ray)، محل شکستگی و نوع شکستگی مشخص خواهد شد و در مورد بهترین روش درمان شکستگی تصمیم­ گیری می­شود. استخوان­ های شکسته ممکن است نیاز باشد که با روش جراحی در راستایی هم قرار بگیرند و ثابت بشوند. صرف‌نظر از روش درمان شکستگی، فیزیوتراپی بخش حیاتی و توان‌بخشی شما خواهد بود و برنامه درمانی شما توسط فیزیوتراپیست طراحی می­ شود که شامل، الکتروتراپی، آب‌درمانی، درمان شکستگی، تمرینات دامنه حرکتی است. شکستگی استخوان درشت­ نی و استخوان کوچک نی می­ تواند یک آسیب­ دیدگی پیچیده باشد و بنابراین ممکن است قبل از بازگشت به ورزش­های عادی یا سایر فعالیت­ های روزمره نیاز به یک دوره توان‌بخشی طولانی­ مدت داشته باشد. یک برنامه فیزیوتراپی کامل به شما کمک می­ کند تا بهبودی شما افزایش یابد و تمامی عوارضی که شاید در آینده پیش آید را، کاهش دهد.