اگر قوز پشتی دارید حتما تا پایان با ما همراه باشید.از علل آن،پیشگیری از آن و درمان آن بطور کامل آگاه شوید.

اگر قوز پشتی دارید حتما تا پایان با ما همراه باشید.از علل آن،پیشگیری از آن  و درمان آن بطور کامل آگاه شوید.
اگر مبتلا به قوز هستید از پهلو قسمت فوقانی ستون فقرات شما ممکن است به طور محسوسی گرد یا بیرون زده باشد.

وضعیتی که در آن ستون فقرات در قسمت پشت دارای انحنای بیش‌ازحد است. قسمت فوقانی پشت یا ناحیه قفسه سینه ستون فقرات، دارای یک خمیدگی خفیف طبیعی است. قوز پشت زمانی اتفاق می­ افتد که این قوس طبیعی بزرگ­تر و بیشتر از حد طبیعی باشد.

اگر مبتلابه قوز هستید از پهلو قسمت فوقانی ستون فقرات شما ممکن است به‌ طور محسوسی گرد یا بیرون زده باشد. علاوه بر این به نظر می­ رسد افرادی که دچار قوز هستند، حالت خمیده و گرد شدن قابل‌ توجهی در شانه­ ها دارند. قوز پشت می­ تواند منجر به فشار بیش‌ازحد به ستون فقرات و درد شود. همچنین ممکن است به دلیل فشار وارد شده به ریه­ ها به مشکلات تنفسی منجر شود. به قوزی که ناشی از پاسچر وضعیت بد و نادرست بدن باشد، قوز پاسچرال می­ گویند.

 

http://hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/kyphosis

 

 

حالت­ های ایستادن اشتباه و حالت نشسته برای مدت طولانی باعث فشار اضافی بر روی مفاصل و ساختارهای بافت نرم پشت، گردن و شانه­ ها می­ شود. ساختارهایی که معمولاً تحت تأثیر قرار می­ گیرند. شامل عضلات، رباط­ها و تاندون­ ها است. این وضعیت­ ها در کارمندان اداری و افرادی که شغل آن‌ها شامل رانندگی و نشستن طولانی‌مدت است، بسیار شایع است. این وضعیت همچنین در ورزشکارانی که مجبورند این حالت­ها را برای مدت طولانی حفظ کنند (مانند دوچرخه سواران، بازیکنان هاکی و ...)بسیار شایع است.

درد و اسپاسم عضلات اطراف، احساس سوزش و سفتی در این نواحی دیده می­ شود. علائم دیگر شامل: تورم، التهاب، تغییر شکل، مشکلات بیومکانیکی، بی­ثباتی می­ باشد

 

http://orthoinfo.aaos.org/topic.cfm?topic=a00423

 

 

اگر دچار این وضعیت شده­ اید، نباید این علائم را نادیده بگیرید. هر چه وضعیت بد بدنی و قوز پشت ادامه یابد، اصلاح وضعیت دشوارتر خواهد بود. باید سعی کنید مدت طولانی در حالت ایستاده و نشسته قرار نگیرید و باید مرتباً حالت و وضعیت بدنی خود را تغییر دهید تا به تحرک ستون فقرات کمک شود.

 

 

http://mayoclinic.org/diseases-conditions/kyphosis/symptoms-causes/syc-20374205

 

 

فیزیوتراپی می­تواند وضعیت بد بدن را با موفقیت اصلاح کند و بنابراین علائم شمارا به حداقل می­ رساند و به شما کمک می­ کند تا یک سبک زندگی فعال داشته باشید. شما باید از فعالیت­ هایی که وضعیت بد بدن را تشدید می­ کند، خودداری کنید، و یادتان باشد به‌طور فعال وضعیت بدن خو را اصلاح کنید.